Klik på kampene for at se referat fra den enkelte kamp

Værløses lilleput 1´s kampe samlet i år:      24 - 5 - 13      183 - 105

Referater af kampe spillet 2004-2005 se under arkiv

Grusbaneturnering: Tåstrup B70   2006 / Samt trænings og pokal kampe

 
Grus-1   28. januar kl. 09:40 Værløse - Ølstykke 2 - 2
Grus-2   04. februar kl. 12:30 Slangerup - Værløse 9 - 2
Grus-3   11. februar kl. 09:00 Gladsaxe-Hero - Værløse 4 - 4
Grus-4   25. februar kl. 09:40 Værløse - Søllerød-Vedbæk 14 - 4
Grus-5   11. marts kl. 09:40 Værløse - Allerød 7 - 8
Grus-6   19. marts kl. 15:00 Lundtofte - Værløse 1 - 5
Grus-7   25. marts kl. 09:40 Værløse - Ledøje-Smørum 6 - 3
       
Pokal-1 19. april kl. 18:30 FC Jonstrup - Værløse BK 3 - 6
Pokal-2 02. maj kl. 18:45 Stenløse - Værløse BK 3 - 1
       
træn-1 8. april kl. 09:40 VB/1 - VB/2 8 - 0
træn-2 25. - 27. maj Nørhalne Cup 7 Kampe sølv medaljer 6-0-1 42 - 3
SM-2006 28. - 29. oktober i Høng 5 kampe 7. plads 1-0-4 17 - 15

SBU - Turnering: Forår 2006 række 3 pulje 4

sbu-f.1  udsat 17. juni kl. 10:00 Ledøje-Smørum - Værløse 3 - 6
sbu-f.2  22. april kl. 10:00 Værløse - Måløv 5 - 2
sbu-f.3  26. april kl. 18:00 Gladsaxe-Hero - Værløse 0 - 6
sbu-f.4  29. april kl. 10:00 Værløse - Herlev IF 2 - 6
sbu-f.5 06. maj kl. 10:00 AB - Værløse 0 - 3
sbu-f.6 18. maj kl. 18:00 Værløse - Ledøje-Smørum 6 - 2
sbu-f.7 20. maj kl. 10:00 Måløv - Værløse 5 - 3
sbu-f.8 23. maj kl. 18:00 Værløse - Gladsaxe-Hero 3 - 2
sbu-f.9 06. juni kl. 18:00 Herlev IF - Værløse 8 - 4
sbu-f.10 08. juni kl. 17:00 Værløse - AB 3 - 3

SBU - Turnering: Efterår 2006 række 3 pulje 3

sbu-e.1 Udsat / blevet dømt af SBU Nivå-Kokkedal - Værløse 0 - 0
sbu-e.2 26. august kl. 10:00 Værløse - FC Jonstrup 8 - 1
sbu-e.3 02. september kl. 10:00 BSV - Værløse 1 - 3
sbu-e.4 05. september kl. 18:30 Værløse - Virum-Sorgenfri 3 - 2
sbu-e.5 09. september kl. 10:00 Allerød - Værløse 1 - 0
sbu-e.6 16. september kl. 10:00 Værløse - Nivå-Kokkedal 3 - 2
sbu-e.7 20. september kl. 18:00 FC Jonstrup - Værløse 5 - 4
sbu-e.8 30. september kl. 10:00 Værløse - BSV 2 - 1
sbu-e.9 07. oktober kl. 10:00 Virum-Sorgenfri - Værløse 3 - 3
sbu-e.10 14. oktober kl. 10:00 Værløse - Allerød 4 - 1

©2007 Rino Hansen - 26. oktober       Fodbold med glæde