Klik på kampene for at se referat fra den enkelte kamp

Værløses Drenge 1´s kampe samlet i år 2007-2008:    30 - 3 - 7      165 - 63

Referater af kampe spillet 2004-2005 og 2005-2006 se under arkiv

Grusbaneturnering: Tåstrup B70   2008 / Samt trænings og pokal kampe              

 
stævne:1 lørdag 24. november kl: 09:00 Farum´s samarbejdsklubber 2-0-1 12 - 6
stævne:2 lørdag 9. august kl: 08:30 stævne i Stenløse 2-2-0 6 - 2
træn:1 søndag 9. december kl: 14:00 Værløse - Hareskov IF 8 - 0
træn:2 lørdag 15. december kl: 11:00 Skjold Birkerød - Værløse 2 - 4
træn:3 søndag 2. marts kl: 17:00 Tuse IF - Værløse 1 - 10
træn:4 lørdag 5. april kl: 12:45 Værløse - Avarta 4 - 2
træn:5 lørdag 16 august kl:13:00 Værløse - Allerød FK 11 - 2
       
Grus:1 lørdag 12. januar kl: 09:30 Skjold Birkerød - Værløse 1 - 8
Grus:2 lørdag 26. januar kl: 11:30 Helsinge SI - Værløse 1 - 3
Grus:3 lørdag 29. marts kl: 10:50 Værløse - Frederiksværk Fodboldklub 3 - 2
Grus:4 lørdag 23. februar kl: 10:50 Værløse - Allerød FK 4 - 3
Grus:5 lørdag 2. februar kl: 12:40

Værløse - Oppe-Sundby IF

2 - 1
Grus:6 lørdag 8. marts kl: 10:50 Værløse - Stenløse-Ganløse 9 - 0
Grus:7 lørdag 2. februar kl: 10:50 Værløse - LSF Smørum 1 - 3
       
Pokal:1 onsdag 20. august kl: 18:15 Værløse - Taastrup FC 3 - 0
Pokal:2 onsdag 27. august kl: 18:00 Værløse - Albertslund IF 5 - 0
Pokal:3 lørdag 25. oktober kl. 13:00 Værløse - Næstved 2 - 5

SBU - Turnering: Forår 2008 række 2  pulje 2

SBU-1 lørdag 12. april kl: 13:45 Værløse - Skjold Birkerød 4 - 1
SBU-2 lørdag 26. april kl: 13:30 Lyngby BK - Værløse 7 - 4
SBU-3 torsdag 15. maj kl: 17:00 Værløse - Måløv 1 - 5
SBU-4 tirsdag 6. maj kl: 18:30 Skovlunde IF - Værløse 2 - 1
SBU-5 lørdag 17. maj kl: 13:45 Værløse- BSV 1 - 0
SBU-6 lørdag 24. maj kl: 13:30 Vallensbæk IF - Værløse 2 - 3
SBU-7 mandag 2. juni kl: 18:00 LSF Smørum - Værløse 4 - 1
SBU-8 lørdag 7. juni kl: 13:45 Værløse - Herlev 5 - 1
SBU-9 torsdag 12. juni kl: 19:00 AB - Værløse 0 - 5

 

SBU - Turnering: Efterår 2008 række 2  pulje 2

SBU-E1 lørdag 23. august kl: 11:30 Oppe-Sundby IF - Værløse 1 - 6
SBU-E2 lørdag 30. august kl: 13:45 Værløse- BSV 7 - 0
SBU-E3 lørdag 06. september kl: 14:00 Team Ølstykke-Jyllinge - Værløse 1 - 3
SBU-E4 tirsdag 09. september kl: 18:15 Værløse- Lyngby BK 2 - 2
SBU-E5 søndag 14. september kl: 15:00 Skibby IF - Værløse 0 - 8
SBU-E6 lørdag 20. september kl: 13:45 Værløse- Stenløse/Ganløse 3 - 1
SBU-E7 lørdag 27. september kl: 13:45 Brøndbyernes IF - Værløse 4 - 6
SBU-E8 lørdag 04. oktober kl: 13:45 Virum-Sorgenfri BK - Værløse 1 - 5
SBU-E9 tirsdag 23. september kl: 17:30 Værløse- Lundtofte BK 5 - 0

©2008 Rino Hansen - 26. oktober       Fodbold med glæde